Takže proč to všechno vůbec ?
Dolary šéfe, jak nemáte dolary, jste namydlenej ...


Ale teď vážně, důvod proč jsem se rozhodl vytvořit tento "protest-web" je jediný.
Přibližně poslední 3 roky jsem "díky firmenímu připojení k internetu" pravidelným, neplatícím ! čtenářem serveru osud.cz.
Upozorňuji, že již delší dobu se zajímám o témata, která zároveň tvoří většinu obsahu zmíněného serveru, a nevděčím tedy osudu za své "probuzení". I přes fakt, že s "většinou" názorů (= ne se všemi !) šéfredaktora Jiřího Maška souhlasím, přesto bych za tyto stránky "ruku do ohně" nedal.


Vadí mi totiž dvě zásadní věci :

1) Nelíbí se mi fakt, že, že za články mnohdy pochybné kvality, ale hlavně původu ! vybírá pan Jiří peníze. Ale můžete to brát i tak, že na "pravdě" se nemá vydělávat. Zvlášť když jsme zvyklí platit za lži...
(přičemž samozřejmě platí pravidlo p. Jewlezného, že vás to číst, natož platit nikdo nenutí)

2) A především -a teď mě za zvolený výraz nebijte- nevěřím mu, že to myslí upřímně !


A teď Vy, platící čtenáři, uvědomujete si, za co dáváte svoje peníze ?


Strašně rád bych Vám otevřel oči kompletní statistikou kolik článků, z placených, patří mezi "výplody J.M.", "převzané články" (- styl Ctrl+C .. Ctrl+V) nebo "odkaz vede na jiný server" (či přímo na youtube video, kam můžete jít sami a zadávat hesla podle libosti), ale to je bohužel nad moje síly.

Uvedu zde, místo toho několik konkrétních příkladů, které mě osobně doslova "bijou do očí" a kvůli kterým jsem se rozhodl vytvořit tento web...
"PRACHY ZA NIC"

28.11.2008 - Trailer k filmu 2012 - Pouze pro členy ? To je snad vtip !

Další reklama na film s titulkem "Nenechte si ujít"

20.11.2008 - Den kdy se země zastavila - Dvě reklamy na film během 14ti dní, no doufám že si to alespoň nechává pan M. od filmařských společností zaplatit ...

A dále :

Standartní články "Pouze pro členy" s obsahem "Převzato" nebo "Odkaz vede na jiní server" .. ??? co to má znamenat ? opravdu za toto lidi platíte ? Takových článků je na osudu většina ...

Velice by mě zajímalo, zda s faktem, že na převzatých článcích pan Mašek vydělává, jejich autoři souhlasí.
Protože čas od času p. Mašek hájí svoje podnikání stylem "snad nechcete něco zadarmo ?!?", čekal bych, že jim za to odvádí část zisku.


Větší sranda je, když se p. Mašek ani neobtěžuje hledat původní zdroj ...
26.12.2008 - Blogerka iDnes: 3. světová válka začne podle známé bulharské věštkyně v roce 2010 ... - Pouze pro členy (jak jinak), tou blogerkou je Andrea Tomanová, která na svém blogu zveřejnila velmi stručný článek a netají se, že čerpala ze serveru navychod.cz !

Že by snad "zloděj okradl zloděje" ?

A propo:
30.9.2008. vyšel článek o této věštkyni na serveru blesk.cz a 5.10.2008 na ahaonline.cz :)
takže musím po vzoru pana Jiřího "Maria" Maška napsat jediné:

Jiří Maria Mašek
Osud.cz 3 MĚSÍCE POZADU ZA ČESKÝM BULVÁREM !    
a ještě za to chce prachy !    


"GŮGL"

Je opět vyjímečnou kapitolou, p. Maškem milovaný i nenáviděný.
26.11.2008 - Google zavádí klamavou cenzuru - sice "zadarmo", ale proč pomlouvá svůj nejlepší nástroj pro tvorbu obsahu svých stránek ? Nebýt vyhledávačů, tak si na osudu přečtete pouze jeho glosy ! (a ne tak lehce nabyté texty, jako u příkladu výše uvedeného)

+ občasné vulgarity typu:

25.11.2008 - Běž do prdele, google ... - Doporučejeme :) asi mu přestaly chodit peníze za zobrazenou gůgl reklamu ....
"ANKETY"

Zatímco v článku Jak to máte s diskusemi vy? z 10.10.2008 se pan Jiří M. chlubí s cca 1050ti členy a pozastavuje se nad tím, že v diskusi se objevuje stále stejných 20-30 jmen (asi u 97% členů vyvolal silnou nedůvěru v systémem sledovaný internet :)

já se pozastavuji nad jiným faktem, že anketu co anketu málokdy překročí počet hlasujících 150.

Ano pane Mašku, nevěřím, že máte 1050 platících členů ! (To by jste si žil opravdu dobře)
"PŘEDPLATNÉ x REKLAMA"

Tak, zkusme si trochu započítat ...

Pan Mašek, proklamující svých 1050 si tedy při 100korunovém předplatném (bez DPH) příjde, jen od čtenářů měsíčně na +/- 100.000,-.
To už na "skromné" vyžití stačí, ne ? I když, asi jak komu ... podle článku
27.02.2004 - Změna v režimu fungování magazínu OSUD.cz
pan Mašek prozrazuje důvod svého tehdejšího zdražení :
"Přeci jenom, 36.000,- ročně je 36.000,- ročně, to jsou téměř dva solidní nové počítače, kterých jak víte, mám z pochopitelných důvodů velkou spotřebu."
No já nevím jak Vy, ale já počítače "nežeru". Stačí mi jeden a každý nový vydrží cca 4 roky. A kdybych na něm pouze "googloval" a psal texty tak bych ho mohl mít nadosmrti.


Lidé jsou od přírody zvídaví a v dnešní době snažší výměny informací, zůstává spousta "zarytých" pravd neudržitelná. To dává samozřejmě prostor pro konspirační teorie a spekulace nejrůznějšího druhu. A přesně takovou poptávku osud.cz pokrývá.

Ano, věřím, že má osud.cz v průměru 4,5 tisíce návštěv denně.
To už je pádný argument pro zájemce o reklamní prostory na internetu. A pan Mašek to také ví.
Reklamní plochy proto nabízí snad úplně všude. screen
Pronájem jednoho místa činí v průměru 225,- Kč, přičemž 1 objednávka musí činit min. 1000,-. To je také milý přivýdělek.

Nutno podotknout, že oproti p. Maškovi je například p. Stwora, autor "Zvědavce" (s drzostí tvrdit, že na provoz webu potřebuje 25.000,- Kč a vyděračským stylem "prázdná psí miska") úplný žebrák.

Pan Stwora je další úspěšný internetový "podnikavec" a téměř to vypadá, že se od p. Maška nechal inspirovat. (zvědavce jsem naposledy četl, bez psí misky před očima)
A názor p. Stwory na osobu p. Maška ?
"Vydavatel webových stránek Osud.cz. Člověk, se kterým jsem se nikdy v životě nesetkal, ale se kterým máme mnoho společného." !

To myslím, mluví za vše :)
"TRANSFORMACE"

Humorné články o vlastní zkušenosti typu "dneska mě svědila prdel, bude to asi transformace" nebo v horším případě "dneska mi blikal monitor" tomu se oravdu můžu jenom smát ...

04.05.2008 - A už to do nás zase pere Zajímavou zkušenost jsem prožil v pátek, kdy jsem projížděl strahovským tunelem. Asi po 100 metrech, co jsem... snad nepovolil svěrač ... :)

04.01.2008 - Ve zkratce: Bolí vás záda? Příčinou mohou být aktuální poruchy geomagnetického pole.. a situace bude stále horší... hm .. a nebo nezdravý životní styl upadající západní "civilizace" !

24.11.2005 - Máte pravdu, i mě se čas od času zadrhnul čas v počítači...
Nebo :
03.01.2009 - "A mimochodem, už zase mi začínají praskat žárovky." tomu se lze opravdu jenom smát... :D
"STRACH"

p. Mašek, který pravidelnými čláky typu "něco se blíží" nebo "10.10.2008 je nebezpečný datum protože 2+0+0+8 je taky 10 a něco se stane" udržuje svoje platící ovečky v permanentním strachu z nadcházejícího. (Co kdyby změna přišla dřív, než v roce 2012, že ?)

Na neúspěchy se zapomíná...
Útok na Irán se -co si matně vybavuji- na osudu.cz uskutečnil již tak 10x ...

Pamatuji na článek s veselou hlavičkou
17.08.2008 - Až tady jednou nebudu ...
přičemž nebylo jasné zda připravuje čtenáře na fakt, že po vstupu do vyššího stavu bytí už jaksi nebude moci zveřejňovat další články. (snad dostanou platiči zpět poměrnou část předplatného)

Nebo až ho jednoho dne nechají zmizet tajné služby pracující pro NWO... (konflikt s předplatným trvá :)
"KÁŽE VODU, PIJE VÍNO"

Tak by se dala popsat skutečnost, že -proti aspartamu bojující- Jiří "Maria" Mašek sám vesele "žvýká" americký jed ve sladkém balení v podobě žvýkaček Orbit Clean (jak jinak než bez cukru).

Dokazuje to -jím samotným- zveřejněné foto , zachycující ho při řízení jeho vozu, tak, jak ho s komentářem "...jedeme dál!" uveřejnil v článku :

01.01.2009 - .. (nejen) u příležitosti nového roku 2009 link

Nápis na obalu jasně říká, že výrobek "Čistí i na špatně dostupných místech".
Mno .. nevím, zda panu Maškovi jeho špatně dostupnou duši vyčistit pomůže...

Jiří Maria Mašek


KÁŽU VODU, ŽVÝKÁM ORBIT !      

"LANDA A SPOL"

Veliký oblíbenec p. Maška. Naschvál, zadejte si v osudu do vyhledávání heslo "Landa" uvidíte sami, je to velice výmluvné.

O oblíbenosti svědčí články s hlavičkamy typu
23.9.2008 - Staří draci nejsou ledajací
(text D.Landy "zlatí draci nejsou ledajací" - podobnost čistě ne-náhodná)

Vtip je v tom, že zde mimo jiné naleznete nemálo článků navazujících se do poslance a člena bezpečnostní rady ČR p. Vidíma (ano, jeho postojům se nedivím, protože vidím .. -když to ošklivě řeknu- jeho krysý xicht, který ho prozrazuje).
Jediný problém je v tom, že p. Vidím je veliký kamarád p. Landy foto, jednu dobu dokonce veřejný simpatizant (členství vyvrátil) jeho tehdejšího řádu, Ordo Lumen Templi. foto

Kritikou nešetří p. Mašek ani -netvrdím, že neoprávněně- na premiérovi Topolánkovi. (Další veliký kamarád p. Landy, o čemž se příliž nemluví) foto

To si odporuje ne ? Veřejně podporovat člověka a zároveň bojovat proti jeho nejbližším ...

A propo. u dalšího z Landových blízkých, p. Komorouse, otevřeně se hlásícího k O.L.T. foto vyšlo najevo zapletení se s STB. To je pane "spolek dobráků" - lidí, kteří jsou věrní, čestní a neměli by lhát, jak říká D.L. v jednom rozhovoru o O.L.T.

(a musím podotknout, že mi nevadí, že někdo byl nebo chtěl být u STB, vadí mi osoby-agenti, kteří jimi doposud jsou a plní zadaný úkol, takových je bohužel celá řada a vážně z této role začínám podezřívat p. Landu jakožto žhaviče českých nacionalistických tendencí. Zamyslete se nad tím, není to tak nereálné, navíc jeho nynější záliby ho řadí do stejné party, kde jsou i "našich světovládci" - od gotiky je k pyramidě už jen kousek ;) Pravděpodobně je u něj aplikovaný klasický princip "udělej co chceme a žij si do smrti dobře. Takže krom toho, že má p. Landa vyprodané koncerty (lístek 500,- až 800,- při pravidelně deseti-tisícové návštěvnosti), pomohl systému odkrýt a včas podchytit občany tíhnoucí k nacionalismu - přímému odpůrci globalizace a NWO).


Pan Mašek na svých stránkách otevřeně brojí proti židům, sionistům, zednářům a iluminátům vůbec.
Pak, ale nechápu tu podporu Landovy věci, vždyť on na žido-křesťanské, zednářské mystice staví !
A dobře ji prodává...!

Pan Landa očividně zednářem není, za to co prozrazuje ve svých textech (poslech Neofolku Vás - vnímavější jistě překvapí) by ho totiž pravděpodobně čekal odpis.
(navíc, tak jak to občas činí média, pouze idiot ho může -při naukách o které se zajímá- označit za antisemitu!)

V jednom (Vašem, převzatém?) článku jsem se pane Mašku dozvěděl, že pan Landa vyhrožoval emigrací ? Moje reakce byla stejná jako p. Jana Levického (opět inspirace pro placený obsah ?) a tak si dovolím použít závěr článku Ráj bez Landy z jeho blogu :

Lando, hybaj na Nový Zéland, kiviové už čekají!

Pane Mašku, k jeho osobě by jste měl jako správný "hledající" být více kritický.
Možná jednoho dne na toto téma napíšu článek. Nazvu ho: "Hledá se svazek STB na Daniela Landu", protože, jemu jsem po veřejném odhalení Ordo Lumen Templi také přestal věřit a věřím mu den ode dne míň a míň...
Závěr


Pokud toto pane Mašku čtete, jistě mě litujete.
Uvědomuji si, že jsem si to vše mohl nechat pro sebe -a nerejt- ale nešlo to...

Ano pane Mašku, Hledám rozdílné, namísto sjednocení ! :)

Při listováním Vašimi starými články jsem narazil na hlavičku jednoho článku.
22.06.2007 - Transformace: Za 5,5 roku jsme tam!
Je to jakési vítězné zvolání Vás - "vyvolených", které mě tak dojalo, že na něj musím reagovat...

Ne pane Mašku, musím Vás zklamat, Vy bohužel nikam nepůjdete, tíha Vašeho ega Vám to nedovolí...

Aktualizováno : 26. 1. 2009
TOPlist